adesilex |
Nie należy jej moczyć ponieważ woda tworzy tzw. antyk lejącą warstwę. Jakakolwiek korekta już nałożonych płytek może zostać wykonana nie później niż w ciągu 60 minut. Płytki przyklejone na zaprawę klejową Adesilex nie powinny być wystawione na działanie deszczu, przez min. 1 dobę oraz zabezpieczone przed silnym działaniem słońca i mrozu przez przynajmniej 5-7 dni po położeniu.
Adesilex nie można stosować na elementy wykonane z prefabrykowanego betonu oraz na powierzchnie pionowe , które są narażone na potężne ruchy poprzeczne i wibracje. Dotyczy np. drewna lub fibrobetonu. Mało tego Adesilexu nie można stosować na powierzchnie metalowe, a także do przyklejania płytek ceramicznych, w przypadkach, w których warstwa kleju przekracza 5 milimetrów. Przed położeniem Adesilexu p9 należy odpowiednio przystosować podłoże. Musi być ono równe, mocne, stabilne, suche, odtłuszczone, czyste, bez jakichkolwiek resztek czy zanieczyszczeń. Natomiast świeże cementowe podłoża, na które nakłada się zaprawę adesilex muszą być właściwie wysezonowane tzn. powinny schnąć przez przynajmniej 8 dni na każdy 1cm grubości warstwy tynku lub posadzki. Podłoża cementowe muszą wysychać przynajmniej cztery tygodnie chyba, że są wykonane przy użyciu specjalnych, szybkowiążących spoiw.
Adesilex jest proszkową zaprawą klejową o kolorze szarym, która składa się z cementu, odpowiednio dobranych rodzajów kruszyw, żywic syntetycznych oraz specjalnych dodatków według receptur opracowanych w laboratoriach badawczych. adesilex po rozrobieniu z wodą staje się zaprawą klejową, której najważniejszymi cechami są: łatwa przerabialność, wysoka tiksotropia, umożliwiająca stosowanie go na powierzchnie pionowe, bez efektu osuwania się ceramicznych płytek nawet o dużej wadze. Co więcej Adesilex p22 charakteryzuje się wysoką przyczepnością do wszystkich materiałów , które powszechnie stosuje się w budownictwie. Dzięki dużej plastyczności zaprawa ta wysychając nie kurczy się. Stosując klejowej zaprawy Adesilex trzeba mieć na uwadze to, że posiada ona przedłużony okres schnięcia otwartego.