dysperbit do izolacji tarasu


dysperbit

Dysperbit jest sprzedawany jako gotowa masa, po uprzednim rozmieszaniu, do natychmiastowego stosowania. Nie wymaga podgrzewania – dysperbit stosuje się na zimno. Prosto rozprowadza się przy pomocy pacy, pędzla albo szczotki. Dzięki właściwościom tikso-tropowym daje się nanosić na powierzchnie charakteryzujące się dowolnymi spadkami i nie kapie podczas nanoszenia. Dysperbit nie posiada lotnych, toksycznych oraz organicznych rozpuszczalników łatwopalnych, jest bezwonny. Po wyschnięciu dysperbit dn tworzy czarną, jednorodną, elastyczną powłokę charakteryzującą się gumo podobnymi właściwościami, wytrzymała na długotrwałe działanie wody. Charakteryzuje się ona niezwykle dobrą przyczepnością do podłoży budowlanych, wysoką wytrzymałością na zmieniające się warunki atmosferyczne i elastycznością w dużym zakresie termicznym od -30°C do +100°C.


Dysperbit jest gęstopłynną masą koloru brunatnego. Jest wodną dyspersją ponaftowych asfaltów modyfikowanych syntetycznym kauczukiem, wzbogaconym środkami emulgującymi, inhibitorami korozji, a także substancjami obniżającymi temperaturę krzepnięcia wody. dysperbit służy do wykonywania różnego typu powłok wodoodpornych, takich jak: renowacja , a także konserwowanie pokryć dachowych z asfaltu, bezspoinowe pokrycia dachowe na bazie z jednej warstwy papy, bezspoinowe dachowe powłoki – laminaty, z wykorzystaniem wkładek wzmacniających. Co więcej dysperbit dn wykorzystuje się do produkcji pionowych oraz poziomych przeciwwilgociowych izolacji fundamentów, ścian oraz innych części budynku, izolacji łazienek, pralni itp., oraz produkcji ochronnych powłok zabezpieczających przed korozją na konstrukcjach ze stali.

Przed położeniem warstw zasadniczych podłoże trzeba zagruntować dysperbitem rozpuszczonym w wodzie w stosunku 1:1. dysperbit najlepiej nanosić jest pasami o szerokości 1,0 - 2,0 m, w warstwach o maksymalnej grubości około 1 milimetra. Następne powłoki można nakładać po kompletnym wyschnięciu poprzednich, co rozpoznawalne jest po zmianie barwy z brunatnej na czarną. Czas tworzenia powłoki uzależniony jest od warunków pogodowych oraz np.: w temperaturze +20°C wynosi mniej więcej 6 godzin. Na powłoki hydroizolacyjne trzeba stosować przynajmniej dwie powłoki dysperbitu izolbet. Przy pokryciach dachowych ostatnią warstwę, bezpośrednio po jej nałożeniu, powinno się posypać papową posypką w celu zwiększenia trwałości powłoki. Podczas sporządzania bezspoinowych dachowych powłok, po zagruntowaniu powierzchni pierwszą warstwę dysperbitu nakłada się wstęgami o szerokości 1 m.